Baca Temizleme

Baca Temizleme

Antalya Baca Temizleme
Baca temizleme hizmetimizi açıklamadan önce baca nedir sorusuna cevap verelim;

Baca Nedir ?

İnsanlar enerji ve ısı ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli yakıtları yakmaktadır.Yanma sonrasında oluşan çeşitli gazların ortamdan güvenli bir şekilde uzaklaştırılıp atmosfere karışması için kullanılan kanallara Baca denilmektedir.

Baca temizleme :Yanma sonucunda çeşitli yağ,kurum gibi maddeler baca içerisinde birikmektedir.Biriken kalıntılar bacanın çekim gücünü azaltmaktadır.Günümüzde yangınların birçoğu temizlenmeyen bacalardan ileri gelmektedir.Temizlenmeyen bacalar nedeni ile atmosfere karbonmonoksit miktarı azalmakta olup çevreye verilen zarar da minimum seviyeye indirilmiş olur.Baca temizleme tanımını yaparken aslında neden baca temizleme sorusuna da büyük ölçüde cevap vermiş olduk.Temizlenen bacaların çekim gücünü artacağından işletmelerde enerji tasarrufu sağlar.

Abay Temizlik, Antalya baca temizleme firmaları içinde başarılı referansları ile son zamanlarda adını duyurmuş baca temizlik firmasıdır.Abay temizlik olarak büyük yatırımlarla açtığınız işletmelerinizde bacalarınızı 2-3 ayda bir rutin olarak temizletmenizi tavsiye ediyoruz.Hem enerji tasarrufu sağlarsınız hem de yatırımlarınızı yangın gibi risklere karşı korumuş olursunuz.
Aslında tavsiyeden de öte bunun yönetmelikle belirlenen kanuni bir zorunluluk olduğunu hatırlatmak isteriz.Baca temizleme Antalya sektörü içinde gerek yetkili gerekse yetkisiz çalışan birçok firma ve kişi bulunmaktadır.Ancak oluşabilecek iş kazalarından,yangınlardan kanun önünde direk firmanız sorumlu olacağından bacalarınızı yetkili profesyonel kişilere temizletmenizi tavsiye ediyoruz.

Bina sakinleri içinde temizlenmeyen bacalar tehlike arz etmektedir.Temizlenmeyen bacalarda doğal olarak çekim gücü düşecek atmosfere karışması gereken dumanın ve gazların birçoğu bina içinde oturanların sağlığına tehdit oluşturacaktır.

Antalya baca temizleme
Antalya baca temizleme Antalya baca temizleme firması Abay Temizlik Antalya’da baca temizliği sektöründe 2010 yılından bu yana hizmet vermektedir.Günümüzde bacalar restorantlardan,hastanelere,fabrikalara,toplu yaşam alanlarında kısacası her yerde yer almaktadır.Bacalar dumanı ve karbonmonoksit gazını bina dışına atmosfere atmak için kullanılan yapı elemanlarıdır.

Antalya baca temizleme firması olarak sizlere bacalarınızın rutin olarak temizlenmesini tavsiye ediyoruz.Bacalar zamanla kurum,yağ kalıntıları veya kuşların içine düşmesi ile tıkanmaya başlar.Tıkanan ve işlevini iyi görmeyen bir baca ölümcül tehlikelere neden olmaktadır.

Örneklerle ile neden baca temizleme
Kömür sobası kullanılan bir binadaki bacayı örnek olarak ele alalım.Kışın gelmesi ile birlikte artan enerji ihtiyacı sonucunda insanlar kömür sobalarını gece gündüz yakmaktadırlar.Tıkanmış bir baca atmosfere karışması gereken karbonmonoksit gazını geri tepecek bunun sonucunda bu riske uykusunda yakalanan insanlar kömür gazının etkisi ile ölüm tehlikesi ile karşılacaktır.
Abay Temizlik, Antalya baca temizleme olarak şunu da örneğimize ekleyelim geri tepen bacadan evlerin içine sızan gazlar insanlarda halsizlik ve zehirlenmelere neden olacaktır.
Kurum kaplayan bacanın yangın çıkarması ile ilgili youtube videosunu paylaşmamız sizlere konuyu daha iyi açıklayacaktır.

Baca tıkanmaları yangınlara neden olmaktadır.Büyük yatırımlar ile açtığınız restoranlarınızın,otel ve tatil köylerindeki baca ve davlumbaz sistemlerindeki tıkanmalar önemle üzerinde durulması gereken konudur.Önemsemediğiniz bu ayrıntı tüm yatırımımınızın kül olmasına daha da önemlisi can kayıplarına neden olabilir.Antalya baca temizleme fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz durumunda sizlere en uygun fiyat teklifini vereceğiz.Baca temizleme fiyatları yatırımlarınızla veya hayati risklerle orantıladığınızda makul seviyededir.

 

Bir cevap yazın

KAPAT